Trabzon Evde Masaj Sonyaz

By | Aralık 2, 2018

Bebeklerin yeni doğan ve ilerleyen ilk 7 8 aylık süreçlerinde masaj hareketleri gelişimlerini bir hayli desteklemektedir. trabzon evde masaj Bu durum uzmanlar tarafından da kabul edilmiş ve genel geçerliliği ortaya konulmuştur. Ancak bu hareketlerin yapılmasının öncesinde baz noktalara dikkat edilmesi gereklidir. Bu noktaların başında ise oda ve masaj yapılan ortam sıcaklığıdır. Trabzon evde masaj Bu ortam bebeğin üşümesini önleyecek sıcaklıkta olması yeterli olacaktır.

Bu sayede rahat bir işlem yapılması mümkündür. Bunun yanında kullanılacak olan malzemeler ve kullanılacak yağ bebeğin cildine zarar vermeyecek şekilde tercih edilmelidir. trabzon evde masaj . Bebek cildi henüz taze olmasından dolayı ufak etkilerden tahriş olmaya gayet müsaittir. Bu konuda hafif bebek yağlarının kullanılması önerilebilir. Diğer aromatik yağlar sakıncalı olabileceğinden kullanılması tavsiye edilmez.

konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise hareketlerin şiddeti ve kuvvetidir. Henüz yeni doğan bir bebek olmasından dolayı kas ve kemik sistemi tam anlamı ile erine oturmamıştır. Bu açıdan dolayı ters bir hareket ilerde ki gelişimi açısından sıkıntılı olabilir. Kişilerin hareketleri hafif dokunuşlar şeklinde olmalıdır.