Trabzon Yomra Masaj Salonu Zi̇nnur

By | Aralık 1, 2018

, vücut kaslarında kaydırıcı ürünler kullanmak şartıyla el veya aletler ile yapılan, rahatlatıcı ve kasları güçlendiren fizyolojik ve psikolojik etkilere sahip bilimsel uygulama metodudur. Trabzon yomra masaj salonu

Günümüzde çeşitli terapi aletleri de bulunmaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilenleri ise titreşim ve vakum özelliği olan cihazlardır. Bu aletler genelde vücut üzerindeki kas gerginliğini azaltmak ve toksinleri atma özelliklerinin yanı sıra lenf drenajını da sağlar ve vücuttaki ödemin ortadan kaldırılmasını sağlar. Yomra masaj salonu Ayrıca selülite sebep olan bağ ve doku tıkanıklarını da iyileştirir. Felçli hastalara basit egzersiz yaptırılması, eklemlerdeki hareketliliğin tekrardan kazanılmasına yardımcı olur. Birbirinden farklı firmaların imal ettiği cihazların özellikleri farklı olmakla birlikte genelde hepsinin amaçları aynıdır. Trabzon yomra masaj salonu .

Mekanik olan cihazlar, insan elinin rahatlatan dokunma duyusundan yoksundur. Klasik masaj, elle birebir yapılan sistemli hareketlerin bütünü olarak tanımlanacak olursa klasik masaj, alet yardımıyla yapılan terapi yönteminden daha fazla etkili ve daha önemli olduğu söylenebilir.

Vücudun değişik bölgelerine uygulanan klasik uygulamalarla deri altındaki sinir uçlarını uyararak omurilik vasıtasıyla ilgili bölgelere ulaştırır. Bunun içindir ki bu tür uygulamalar yapılırken doku ve uygulamanın yapılacağı bölge organları çok iyi bilinmelidir.